Jsem tlustá po mámě.


 


„Baculky se většinou vymlouvají na to, že velký zadek, tuk na břiše nebo celulitidu měla už jejich babička a maminka.A když je to v rodě, nejde s tím prý nic dělat“ říká Zdeňka Sládečková z redukčního klubu Diana.


A tady se dále dodává..tlusté jsou ještě po dědečkovi, tatínkovi, strýčkovi atd atd…….


Populární bulvár zase přišel s „moudrostí“. A za vším je vlastně zase ta potvůrka genetika. Jan Řehoř Mendel rotuje v hrobě. Američané na to přišli, tlustí v sobě mají gen který to způsobuje. Tak tedy….ten gen v sobě máme všichni..není to gen tloušťky ale jenom schopnost lidského těla spalovat tuky, cukry a jiné..jenže ne samo od sebe…vzniká z nich kyselina ATP /adhesintrifosfátová/ a ještě další, kterou následně svaly za přítomnosti kyslíku potřebují pro svůj  „pohon“. Jenže ta „energie“ aby mohla vznikat a pohánět svaly potřebuje jeden zásadní stimul a to je přirozený pohyb lidského těla a tím není ani práce ani sport, pouze a jenom pružná dynamická chůze s rovnovážným stavem respirace /dýchání/ a pohybem. Říká se tomu aerobní efekt.


    Dále bulvár…zapomíná se však na to, že za špíčky na problémových partiích mohou především stravovací a pohybové návyky, které se dědí z pokolení na pokolení, stejně jako předávání oblíbených receptur na poctivá česká jídla“. Ou…takže dámy z Diany, redukčního centra,…ta jídla jsou staletími prověřená, ať už se to někomu líbí nebo ne a jestliže po nich někdo tloustne, tak je to především tím, že se nacpe a nedovolí svému tělu ve své podstatě vysoce kvalitní, po všech stránkách vyrovnanou potravu efektivně využít. Nesmyslným povalováním po velkém míči se to také nespálí…a myslet si, že se to dá nějak „přelstít“ náhražkami z  „lehkých“ / čti ošizených / jogurtů…to je zase krok stranou…CHODIT, CHODIT, CHODIT…


Jan Veselý, 2008

24.01.2008 10:24:06 | Autor: Jan VeselýKomentáře

3 komentářů:
  • 17.02. 10:37, ChUdY

    Člověk si vždy vybere tu snažší cestu(výmluvu), pokavaď není něčím přinucen... takže je to o neinformovanosti resp. o těch bulvárech co ?

  • 01.02. 16:01, Jana

    Tady také s Váma souhlasím,též si myslím že nejde o dědičnost.Takže říct si" jsem tlustá po mámě je blbost.Jde jen o zvyk ve stravovacích návycích ,které jsou právě vloženy dětem už od mala.A tady pokud je máma ,babička či jiný člen v rodině silný (pokud tedy není vážně nemocen)je to pouze nadměrnou konzumací jídla a skoro žádného pohybu. :O)


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se