Diana Kobzanová má strach:

skončí na vozíčku?


Dlouhonohá gazela Diana Kobzanová (25) prozradila, že podědila po mamince těžké problémy se zády, které se musí včas pomocí operace odstranit, jinak by mohlo dojít k ochrnutí nohou!


Mamce se o půl centimetru vychýlila plotýnka a tlačila na míchu, což jí způsobovalo strašné bolesti. I když jí její jeden lékař řekl, že to není nic vážného, přesto navštívila specialistu v liberecké nemocnici. Ten jí řekl, že jestli okamžitě nepůjde na operaci, hrozí jí ochrnutí. Šla a už rok je v invalidním důchodu. Ale jinak se má mamka moc dobře," prozradila Super.cz Diana. „Bohužel jsem problémy se zády zdědila i já. Ale snažím se dělat všechno pro to, aby se to nezhoršovalo. Pravidelně s osobním trenérem posiluji zádové a břišní svaly,"


Tak to je bezva že se paní Kobzanové daří alespoň dobře…..


Tenhle článek ze Super.cz je učebnicovým příkladem kam až zašel ortopedický folklór v lidové tvořivosti  a může si o tom myslet každý co chce. Konec konců, sami ortopedi v tom mají pěkný zmatek jak vidno i z článku. Jeden radí tak, druhý obráceně a  pacient z toho má také pěkný zmatek. A z plotýnek se stal moderní strašák, jakoby lidé staletí před námi žádné neměli. Magnetograf a cétečko jak se v lidové mluvě nazývá, se stali zaužívanými pojmy neomylně odhalující „neúprosnou pravdu“. A cože vlastně? Snad že dvě třetiny lidí nad 50 let a nad 70 skoro všichni mají vyboulené, vystřílené ploténky (bulbing). Nic víc nic míň. A světe zboř se, ani o tom ti lidé neví, konec konců proč, jejich tělesné schránky prochází degenerativními změnami od možná jejich dvaceti let takže pomalé chátrání ani nijak zvláště neregistrují, zkrátka si na to zvykli. Že sem tam bolí záda..to dnes každého.. U mnoha ale k problémům dochází, zvláště u těch, co si třeba potrpí na elegantní vysoké podpatky, tuhle psali v bulváru zasvěceně že dokonce podporují sexuální život….(viz tady článek o vysokých podpatcích). Hlavně ale vypínají ten „zázračný samo seřizovatelný“ mechanismus v lidských chodidlech (spinální dynamiku), která v přirozené chůzi právě výše uvedeným poruchám zabraňuje neustálým regenerováním svalů v páteři. Až na to přijdou i ortopedi, možná lidem přestane bolet v zádech.  Dřívější generace byly „ochuzeny“ o tenhle úkaz, oni totiž denně museli chodit, jinak se nikam nemohli dostat. To dnešní generace nemusí, My se můžeme vozit…všude autem a později pak až  i třeba na vozíčcích…stačí zásah specialistů nemajících svůj den a je to…Ještě k slečně Kobzanové…osobní trenér asi cosi posílí..ale že by až tak? Určitě ne, sama tuhle povídala, že se mužským  moc věřit nedá….a s tou dědičností je to jednoduché, máme ji všichni, nechodíš tak se nediv že záda bolí..ony totiž zejména dlouhé svaly zádové, upínající se k jednotlivým obratlům od krku až na pánev, pokud ochabnou tak mají na svědomí tu degeneraci obratlů. Ty se naklánějí, plotýnky se vychylují…a přitom jinak než tou obyčejnou chůzí mršky posílit nejdou.  


Pěkný den přeji.


Jan Veselý, 2008

09.06.2008 12:58:21 | Autor: Jan VeselýKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se