DYNAMICKÁ CHŮZE

Cesta zpátky za zdravím


Jak se navždy zbavit bolesti v zádech......


Odvěká touha  lidí po zdraví svedla lidstvo na scestí. Čím vyspělejší společnost, tím více nemocných. Velký  vzestup respiračních onemocnění v těsném závěsu  s poruchami pohybového ústrojí postihují prakticky každého člověka a odsuzují ho k nedůstojnému stáří odkázanému na milosrdenství jeho rodiny i společnosti. Hroutící se zdravotní a sociální programy ve všech vyspělých státech ukazují, že to možná do budoucna nebude tak jak si většina postižených lidí představovala a jak by to potřebovala, i když sami ve svém produktivním věku svou prací tyto fondy pomáhali tvořit. Opatření vlád ukazuje , že chybí koncepce a soustřeďují se většinou na tvrdá až drastická opatření v podobě škrtů ve vzrůstajících  nákladech na zdravotní a sociální péči.


Přibývá počet invalidů bez  zranění. Počty obézních lidí trpících cukrovkou druhého stupně, vysokým krevním tlakem a jinými, tzv. civilizačními chorobami narůstají vysokým tempem. Snižuje se porodnost, přibývá obezita u malých dětí, alergie, astma….


Snaha lékařů chtějících přijít těmto problémům lidstva na kloub přes všechnu očekávanou naději na úspěch spíše přináší jenom další obrovské náklady. V mnoha případech marná cesta nerespektující základní logiku konstrukce lidského těla. To se zpětně promítá i do nedostatečných způsobů doléčování nemocí a následků zranění a ztěžuje to návrat nemocných do normálu. Samozřejmě to postihuje i sportovce a zároveň je to hlavní příčina jejich limitovaných výkonů, které jsou pak spíše nahodilými.


 Vrcholem této necitlivosti jsou pak různá dietologická doporučení. Pokud lidstvo vymře, nebude to vinou hromadných válek. Vyspělá civilizace se ničí daleko nesmyslnějším způsobem….nevhodnou potravou s halasným   ujišťováním   o zdravé výživě. ….. nejsme první generací která se bez potravy neobejde..jenže začneme být asi první která na potravu uhyne… Pokud budou lidé přesvědčování o tom, že cukry a tuky  jsou pro jejich život škodlivé, že mléko škodí…dokonce už i pitná voda, tak nenajdou  cestu zpět.


 


    Tato kniha je předkládána jako varování k tomu, že pokud lidstvo a to zejména jeho současná civilizovaná část nepřehodnotí dosavadní způsob trávení svého života, nemusí být konce mnoha lidí tak příjemné jak by z nich většina chtěla či jak by si jistě každý člověk přál. Být třeba v osmdesáti naprosto zdráv, soběstačný, neodkázaný na milosrdenství jiných.


 


Při tom je to tak jednoduché, stačí se jen na chvíli zamyslet a pak…..vykročit….nic víc, ale také nic méně….tak strašlivě jednoduché to ve skutečnosti je …..všechno ostatní si lidské tělo zařídí samo na cestě člověka za jeho zdravím.


 ,33


 


 


 

19.11.2008 12:56:42 | Autor: Jan Veselý


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se