Dg. ENDOMETRIÓZA - STRAŠIDLO MLADÝCH ŽEN?

Čtenáři nám píší….


… snad se na nás paní Dita nebude hněvat…., její dopis může být dost dobrým pro uklidnění mnohých žen…..


pane inženýre Veselý,přečetla jsem si pozorně vše,co píšete o Endometrióze, proto jsem si dovolila Vás přímo emailem oslovit,protože mám uvedené potíže asi půl roku.Po pravdě mám sedavé zaměstnání a trpím nadváhou,bolesti v zádech a blokace páteře mám obrovské.V poslední době asi dvou měsíců sleduji bolesti břicha ,při stolici,obtíže,zácpa,zažívací potíže,bolesti při menses ,nepravidelná MENSTRUACE,bolestivý pohlavní styk a zhoršení se potíží po něm.
Zpočátku asi 5 týdnů, jsem se léčila na zánět gynekologický-antib.,ale bolesti neustaly,proto mi nabrala obv.lékař. laboratoř,včetně markerů tlust. střeva,vše negat.v normálu,včetně CRP,JT,KO.Byla jsem na Onu břicha,kde mi našli na úseku tlustého střeva v rektální části zánětlivé změny v úseku asi 12cm,po té jsem začala dle doporučení gastroent.brát ENTIZOL.Bolesti vymizely jen na čas.Před týdnem jsem byla na rektální colonoskopii s negativním výsledkem.Ještě mi gastroenterolog posílá na CT břicha.Mám křížové bolesti páteře,docela velké,což by docela dobře naznačovalo to,co jste popisoval,skřípnutí vejcovodů,také vzhledem k anamnése-Mimoděložního těhotenství-před 10ti lety,vzali mi laparo.tubu a mám sešikmenou dělohu,navíc určitě srůsty,nadváhou i ztluštělé stěny ovaria,vše nasvědčuje a směřuje k této nemoci.Jenže lékaři neví,dělali mi asi třikrát sono i na gynekologii,nic nenašli,co by bylo patologické,ale bolesti břicha,které se vracejí hlavně v nočních hodinách,mám stále,nucení na stolici a bolesti jako při menstruaci i v době mezi cyklem.
Kdyby jste věděl,kolik vyšetření jsem již absovovala,nevěřil by jste.Nemůžu samozřejmě lékařům do jejich metod a léčby zasahovat,ale bolesti mám stále,hlavně břicha ,okolo pupku a zad-kostrč.Brala jsem prednison,asi před půl rokem a po tom jsem dost přibrala a nedaří se mi váhu ustálit,při mé nadváze asi 3O kg,za 8 let,by se člověk nemohl divit,že mám tyhle potíže.Gynekolog mi řekl ovšem,že po gynekologické stránce jsem zdravá,přes to,že mi znovu kontrolní USG nedělal,po prodělaném zánětu a tzv. zastřené děloze,kde nic moc neviděl.No,nevím,věřím víc Vám se přiznám a to co jste popisoval,je docela dost pravděpodobné.

Nechci si hledat záměrně nemoci,prý o tom moc přemýšlím,ale ten fakt,že mně neustále obtěžuje bolest břicha je dost nepříjemný. Co mi poradíte?ZHUBNOUT!


V první řadě,ano,ale jak,když pohyb mám omezený,kvůli blokaci páteře,zkoušela jsem plavat,jenže to mi způsobilo ty záněty,snažím se jíst pravidelně,ale jaksi nehubnu.Nyní jsem asi 3 týdny trpěla těmi bolestmi,to jsem jedla minimálně-tak jedno malé jídlo rozporcované do 4 částí,hodně jsem pila a na mé váze je výsledek-o 30dkg -,to je zoufalé,nevím si rady.Obezitolog mi poradil balonek do žaludku,jenže trpím ještě refluxním těžším stádiem onemocnění a proto gastroenterolog nedoporučuje a životospráva nepomáhá,protože můj organismus je nastavený na velký výdej energie(v mládí jsem sportovala).Je mi 38 let a jsem jako méďa.Dost mně to psychicky ničí.K tomu přisuzuji i další obtíže pochopitelně, je to tak.
Máte nějakou zázračnou terapii,která by mi mohla pomoci a ulevila od mých zdravotních problémů?
 
Určitě se budu těšit na Vaši odpověď´ a  předem děkuji, budu se striktně řídit dle Vašich rad, pokud mi je poskytnete.

Zdravím Vás a děkuji.Dita


Vážená paní Dito, děkuji za Váš obsáhlý dopis, kdyby jste jej takto napsala lékařům a ti byli pozorní k tomu co říkáte, je to kompletní podklad pro anamnézu ( soubor subjektivních potíží,sociální a ekologické podmínky předcházející onemocnění) a zároveň dostatečně výmluvné pro stanovení jakési Dg. Paní Dito, tak jak to i potvrdily odborné rozbory, domnívám se, že jste prozatím relativně ZDRAVÁ! Ale nemusí to trvat dlouho, lidské tělo dokáže dlouho vzdorovat ale i ono má své hranice. Zatím Vám pouze "signalizuje" problémy ( i když pro Vás značně nepříjemně), které dle mého názoru pramení především z toho, o čem neustále a bohužel marně přesvědčuji, potřebujete srovnat celou kostru a veškeré klouby a začít se více a pravidelně pohybovat přirozeným pohybem pro lidské tělo. U některých lidí (zejména u žen ve vyšším věku) se kloubní dysfunkce projevují např. nočními úpornými bolestmi svalů dolních končetin (může jít o velmi silné křečové bolesti svalů), u mladších žen vyvolávat "ženské problémy" , v poslední době obávanou ENDOMETRIÓZU atd. doprovázené pak poruchami ve vyměšování, migrenovými příznaky, prostě cokoliv a kdekoliv! To sebou pak přináší i problémy s udržováním nějaké optimální tělesné hmotnosti. Tím, že základní nosný orgán - kostra není rovnoměrně v ose, jsou veškeré! vnitřní orgány limitovány (jsou "křivě zavěšeny", následně stlačovány) a nemohou potom zajišťovat svoji přirozenou funkci. To následně ničí člověka i psychicky (a zejména mladé ženy), protože např. ve spánku nemůže dojít k jejich potřebné regeneraci. Pokud máte zájem, klidně se objednejte k nám na terapeutický pobyt, domnívám se, že většina z toho, co popisujete, odezní po několika manipulacích s Vaší tělesnou schránkou na masérském stole. A tu "zázračnou terapii" nosíte sama uvnitř svého těla, ostatně jako každý jiný člověk, budu rád, když Vám ji pomohu nalézt. S pozdravem Jan Veselý

03.02.2009 10:59:29 | Autor: Jan VeselýKomentáře

1 komentářů:
  • 21.08. 20:44, Vlasta

    Dobrý den! Velůice mne nadchl článek paní Dity. Mám obdobné problémy. Všechno začalo péčí o nemohoucí babičku, bolestmi zad, rahabilitacemi, bolestí žaludku, pocity na zvracení, tlak v břiše, pocity na zvracení po jídle či pití( ale ne vždy). Při stolici a hlavně po ní mě rozbolí břicho jako při menses, někdy to trvá pár minut, jindy déle. Teď mě čeká gastroskopie - jsem přeléčená Helicidem. Pak se uvidí. Musím ale konstatovat, že jsem kdysi měla se stolicí obdobné problémy, které byly vždy v době oviülace a týden před začátkem menstruace, takže v podstatě polovinu cyklu. V těhotenství jsem neměla absolutně žádné problémy a při kojení taky ne. Užíváním antikoncepce se vše upravilo. Z gynekologického hlediska jsem byla donucena antikoncepci vysadit a problémy se zhoršily. Na kolonoskopii jsem už jednou byla, ale vyšetřeno bylo jen 40 cm střeva při hrozných bolestech - nakonec jsem byla v 5 týdnu těhotenství....... Naprosto chápu vaší bezmoc a obracím se touto cestou o radu. Myslím si, že svoji roli v tom hraje také stres - vždy se problémy zhorší. Děkuji a přeji brzské uzdravení.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se