Kýchnutí může způsobit infarkt, mozkovou příhodu i ochrnutí…..?????

Panečku, to je ale bomba! Takže šňupavý tabák, známý již od 16. stol.  byl asi  prostředek indiánské zákeřné likvidace nic netušících Evropanů, lačnících po uvolnění páteře několikerým pořádným kýchnutím. S postupem soustavného poklesu zdravotního stavu obyvatel ve vyspělých zemích se ještě asi budeme divit, co všechno stovky generací s potěšením  před námi dělaly a co nás nyní může zabít. Ale tohle je už opravdu dost silné kafe, kdepak prasečí chřipka, to je nic proti tomu.


Ale pozor!!!! Jak to tak vypadá, tak především ti, kteří by v tom měli mít naprosto jasno, a říci lidi pozor, sem to vede když se budete málo pohybovat tak vrší další a další krávoviny….článek pokračuje…


„Profesor Adam Carey, specialista na zranění způsobená sportem, vysvětlil: "Existují dva typy kýchání, které mohou vážně ohrozit zdraví. Jeden je, když člověk kýchá silově a hodně sebou hýbe. Což je takzvaný whiplash efekt: hlava se pohybuje dopředu a dozadu velmi rychle a může způsobit nejrůznější svalové napětí a kosterní problémy.
Druhý typ zranění si způsobíme, pokud se snažíme kýchnutí potlačit. To způsobí masivní zvýšení tlaku v naší hlavě, které vede až ke zranění, jako je roztržení bubínku, prasknutí cévy a svalů hlavy, poškození dutin a ve vzácných případech dokonce i ke krvácení do mozku."


Pane Profesore, waw. Už je také jasné proč je např. Tomáš Rosický neustále neschopen hry a proč Petr Čech má trvalé problémy se zády. Poradit Rosickému si nechat vytrhnout všechny stoličky pro zlepšení hry, Čechovi sešroubovat ramena (na to také přišli angličtí odborníci), teď k tomu  ten whiplash efekt ….kde tohle skončí…????  Hahaha


Ale pozor, naši nezůstávají ze vyspělým světem nijak pozadu. Ty stoličky vytrhli Tomášovi naši lékaři. Ne že by řekli : to je ale pitomost!!  Ty zadní zuby přece vadí proto, že Tomáš je celý pokřivený a dysfunkce má i v lebce, tak proto mu překážejí v normální skusu, dokud ho někdo nesrovná tak bude mít potíže neustále i kdyby neměl jediný svůj zub. Čechíno má proto bolesti v zádech, protože ta sešroubovaná kostra se nemůže přirozeně sama rovnat a tak mu to „střílí“ do beder. A to jsou špičkoví odborníci, logicky…přece světoví plejeři nepůjdou k těm, ke kterým chodíme my všichni ostatní, i když…ti si s nimi někdy  taky moc nezadají….


„Od uživatele, který navštívil Vaše stránky (váš blog) vám byl poslán vzkaz s těmito údaji“:


„...mám takový problém, zhruba před měsícem se mi v noci stalo toto-vzbudila jsem se zpocená, chci se jít napít, ale nohy nefungovaly a jedna ruka jakoby byla taky necitlivá a ještě se mi špatně mluvilo. Po hodině jsem usnula znova a ráno už to bylo lepší, jen ta ruka brněla. Navštívila jsem proto lékaře, ten mě odeslal na neurologii, kde mě vyšetřili s podezřením na menší mozkovou příhodu, ale vše dopadlo dobře, včetně CT mozku. Je mi 36 let, mám chronické onemocnění krční a hrudní páteře (skoliózu- pozn. autora), dělám fyzicky namáhavou práci a trpím latentní tetanií….. V květnu tohoto roku jsem prodělala onemocnění jménem tenisový loket a od té doby mě pobolívá v podpaží a bolest jde až do prsu, proto jsem byla vyšetřena i na mamografii, nález v pořádku. Myslíte si, že ty bolesti opravdu pocházejí z páteře? Protože jak mě moje neuroložka upozornila, tenisový loket má prý prvopočátek v přetížení krční páteře. Když v práci delší dobu sedím v jedné poloze, začne mě strašně pálit mezi lopatkami, jak kdyby mi tam někdo dal žehličku. Rehabilitační pracovnice mi řekla, ať si najdu jiné zaměstnání, že mám záda v takovém stavu, že si koleduji o invaliditu, tak to snad ne.... Nejhorší ale je, že pokud já přijdu ke svému obvodnímu lékaři, bez jakéhokoli vyšetřování u mě vždy vidí původ mých potíží v té mojí páteři, jak s oblibou říká-jste mladá, co budete dělat za deset let, to už budete na vozíku…."


Náhodou…koukne a vidí, paní je v dobrých rukou…co jí takhle ještě  říci, paní jste příliš mladá na to, aby jste omezovala přirozený pohyb který by všem vašim potížím bezproblémově čelil…, takže odedneška stále chodit, jenže (hahaha), oni ti naši mají nemlich ty samé problémy jako většina ostatních, jenom to nepřiznají nahlas, tak je to s nimi. Při nedávné besedě v TV lékaři České fotbalové reprezentace definovali dva základní úkoly pro řešení trvalých potíží českého fotbalu: neustálé problémy hráčů v tříselných oblastech a nenadálá a nevysvětlitelná úmrtí, takže nečekejme od českého fotbalu v nejbližší době nějaké zázraky. Příkaz dne je na každém zápase mimo rozhodčích ještě defibrilátor. Jenže, páni odborníci, defibrilátor se zablokovaným svalstvem z nesprávně vedené metodiky regenerace, v hrudi bránící jinak zdravému srdci v přirozeném pohybu nepomůže.


Ročně je postiženo okolo 50. 000 lidí tzv. náhlou příhodou cévní, srdeční, mozkovou atd., zkrátka infarkty, mrtvice, zaviněné náhlými svalovými křečemi v ochablé hrudi, které okamžitě zabrání cévnímu systému zásobovat tělo kyslíkem a zbraňuje srdci v jeho pohybu. Postihuje to zejména řidiče za volantem, lidi v práci se sedavým zaměstnáním, a postupně  více a více mladší věkové kategorie.  A že prý hlavně cholesteroly jsou tomu na vině. Tak teď už to asi víme, né cholesteroly, potvory jedny, kýcháním to je…a whiplash efektem, od přílišného pohybu….hm.


Pěkný den přeji. Věčný rýpal Jenda z Hradů


 

14.11.2009 10:34:06 | Autor: Jan VeselýKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se