Sluníčko je všemu na vinně,.... psali o tom v novinách

Sluníčko je všemu vinno?


Zapomněli jste jak vypadá? Ovládá vás špatná nálada? Cítíte se bez příčiny unaveni tak, že se pořádně nemůžete pohnout a nevíte, čím to je? Může za to nedostatek slunečního záření!  BLESK OPĚT ZÁŘÍ…. teploty pod bodem mrazu, pošmourno bude dále, takže na přírodní sluníčko zapomeňte. Alééééé, lidský organizmus lze ošidit (????) a BLESK vám řekne jak. …WÁW….


Super rady : „Proč je slunce pro nás důležité“? Slunce je nezbytné pro vznik vitaminu D – až 80% ho vyrobí právě sluneční záření. Sluneční světlo také ovlivňuje produkci serotoninu. Pokud je tohoto hormonu málo, převládá působení melatoninu. A právě kvůli melatoninu jsme celý den bez energie a ospalí a večer paradoxně nemůžeme spát.


Co radí psycholog? „MUDr. ze serveru psychoporadna.cz  doporučuje odjet  někam za světlem a teplem a nebo léčbu světlem: Člověk si může koupit lampu domů a pustit si ji např. v místnosti kde pracuje. Případně může podstoupit terapii, když si v blízkosti lampy třeba čte. Další MUDr. dodává: zanedbání „těchto“ nepříjemných stavů může mít nepříjemné následky - hrozí sebevražedné myšlenky či dokonce pokusy o sebevraždu. Může se zhoršit zdravotní stav a mnohdy je třeba nasadit léky a dokonce zůstat v pracovní neschopnosti“


A „apokalypsu“ dovršuje mediálně známá meteoroložka konstatováním- slunce se bude do konce týdne schovávat za mraky a…. Jak se tedy bránit proti tmě? Zkuste fototerapii, silné světlo na sítnici u psychologa, vyrazte do fitka či na aerobik pro hormony dobré nálady, bioenergetická cvičení někde v okolí (co to je???), nabijte se vitamíny, držte půst, omezte konzumaci červeného masa….bla bla bla…..


Věru moc špatné je to s námi, měli bychom si svítit do očí snad i při spaní, když už jaksi nejde odjet rovnou do teplých krajů, …co dělat????


Tak tedy: zůstaňme v klidu, to že je v zimních měsících v našich zeměpisných šířkách slunce často za mraky je naprosto normální, (dokonce i to, že občas padá sníh), podle toho co se uvádí nahoře by jinak naši předkové dávno vyhynuli na deprese a sebevraždy.


Doporučení na zvýšenou konzumaci vitamínů má svoji logiku, o tom není třeba diskutovat leč trochu teorie:


vitamíny jsou ústrojné sloučeniny, které musíme přijímat s potravou, protože si je organizmus nedokáže vytvořit a přijímáme je buď hotové a nebo ve formě provitamínů. Vitaminy ale  nejsou stavební hmotou, ani zdrojem energie, zapojují se do výměny látkové a to především k tvorbě enzymů. A jeden zvlášť zajímavý - Vitamin D (kalciferol) se tvoří zejména působením ultrafialových paprsků na kůži, látka která tak při tom v kůži vzniká, je v játrech a ledvinách upravována na hotový účinný vitamin D. Je nezbytný pro vstřebávání vápníku ze střeva do krve, odpovídá za uskladňování vápníku v kostech, nedostatek způsobuje křivici (měknutí a křehkost kostí, deformace kostí v mládí !!!!), řídnutí kostí v dospělosti a stáří (osteoporosa). Vedle ultrafialového záření ( a to pouze a jenom pobytem venku, společně s důkladným prodýcháním organizmu, bude tam přímá souvislost, nikoliv v sedě u nějaké nesmyslné lampy) je další zdroj vitaminu D v rybím tuku, v játrech, v másle, vaječných žloutcích. Vápník jako takový je společně s fosforem, vodou a kyslíkem nutný prakticky ke všemu, co se v našich tělech děje. Pokud je vápník pro tělo tak důležitý a jeho množství zase závislé na přítomnosti vitaminu D, jako vždy i zde nenechala Příroda nic náhodě. Protože Světe (a BLESKU) divte se, ale to že je slunce ukryto za mraky ještě neznamená, že tam není. Je tam a  jeho ultrafialové paprsky pronikají i přes ta mračna, jenže k tomu aby mohly pronikat ještě přes pokožku do lidských těl by ti lidé tam museli být, v tom je ten vtip. Sedět u lampy, svítit si do očí a zobat vitaminy a jsou sice neobvyklé rady proti depresím, ale aspoň po nějakém pohybu na čerstvém vzduchu. K vůli tomu není třeba ani jezdit do teplých krajů. V minulých desetiletích byly uveřejňovány zajímavé zprávy o tom, že Američané vylučují nejdražší moč na světě, prý plnou vitamínů. Jistě, ona totiž existuje v jejich spotřebě tělem určitá závislost, i lékařská věda to jednou zjistí, člověk se může vitaminy sytit do libosti a stejně mu to nemusí být nic platné, pokud se jeho tělo dostatečně přirozeně nepohybuje tak je ani nedokáže využít (přirozeně že se všemi pro něj negativními důsledky) a jsou vylučovány. Jedno zda jsou přírodní a nebo umělé. A Amíci byli patrně líní a mysleli si, že svá tělíčka „ošidí“ zvýšeným přísunem vitaminů…


Ze všeho nejméně vhodné pro udržení trvale dobrého zdraví je si myslet, že lidský organizmus lze nějak ošidit. Pro informaci: jen v obyčejném (???) listě na stromě, probíhají takové chemické reakce, že aby se to dalo simulovat, tak ten pokus by se musel odbývat na ploše snad půl čtverečního kilometru! A to je jenom jeden list, kterých má každý strom bezpočet. Myslí si někdo, že lidské tělo je snad jednodušší? V čem ho lze ošidit? Dietou? Svícením si do očí? Neuvěřitelné….a při tom je to jinak velmi prosté, nepřemýšlet jak a kde  co ošidit, ale efektivně tělu jednoduchým způsobem pomáhat. Mimochodem, přes 50% procent dětí má evidovány poruchy na páteři…


Ještě na závěr, jak to že se zabíjačky na vesnicích konají v zimě??? Copak oni nečtou BLESK??? Vždyť si ti lidé mohou ublížit zvýšenou konzumací masa a dostat pěkné deprese!!!  Ale řeknu Vám, takové čerstvé teplé škvarky, mírně přetažené aby křupaly a zapíjené slivovicí na čerstvém vzduchu pod mrakem…páni doktoři, zabiják deprese hahaha.


Jenda z Nových Hradů


navazující článek


 Podzimní deprese, jarní únava, syndrom chronické únavy

21.01.2010 14:23:48Komentáře

2 komentářů:
  • 22.01. 09:34, Ferdinant

    Musíte pochopit, že periodika jsou závislá na reklamě. Takže je třeba nejprve čtenáře v zájmu inzerenta pořádně vystresovat a pak mu ukázat kudy kudy vede cestička. A např. tzv. potravinové doplňky jsou kšeft jako hrom, vezmi tunu škrobu, smíchej s jednou aloe a natlač z toho sto tisíc tabletek pro dobrou náladu. Teď to ještě vtlouct lidem do hlav… a penízky se točí a točí…a vy tady blbnete se škvarkama…

  • 22.01. 08:56, Jarmilka

    Co mají pořád s těmi depresemi? Já žádné nemám, a to už jsem neviděla zářit sluníčko šest dnů. Ani si nepřisvicuji žádnými lampami. Jenom si v pokoji přitápím. Když se takhle vrátím z pořádné mrazivé procházky a sednu si ke škvarkům a k počítači. Je to tak v pořádku, pane inženýre? Pěkný den!


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se