Dobrý den pane Veselý


Dobrý den pane Veselý….


po návštěvě u Vás v Nových Hradech jsme byli domluveni, že se Vám za 14 dní ozvu. Je to už měsíc a teprve píšu. Proč? Jelikož se od té doby snažím najít řád ve svém životě, do kterého by byla zahrnutá pravidelná dynamická chůze a bohužel se mi to nedaří.


Nechci se tady rozepisovat o tom, jak za to nemohu a jak mě vnější vlivy vždy ovlivní natolik, že chůzi odložím na zítra.... apod. Vím, že je to jen a jen na mně. Píšu to prostě jako fakt, kvůli kterému jsem si zprvu řekla, že počkám ještě dalších 14 dní, kdy už určitě budu pravidelně chodit a pak Vám teprve napíšu... Nicméně se mi opravdu pravidelně chodit nedaří, zvládám to zatím tak 3x za týden, ale nechtěla jsem už dále natahovat čas a píšu Vám, jak jsem slíbila.


Takže: po návštěvě v Nových Hradech jsem zažila zajímavou věc. Pamatujete si, jak jste mě ani skoro nemohl masírovat, protože mě vše neúměrně bolelo? Byla jsem celá rozlámaná, v noci jsem ani pořádně nespala..... Tak toto vše přestalo v neděli večer po odjezdu, jako mávnutím proutku. Už v neděli večer jsem pocítila úlevu, byla jsem celkově pohyblivější a i přes to, že jsem svaly měla pořád více citlivé, mohla jsem si je masírovat a bolest byla den ode dne snesitelnější.... i koleno mě bolelo míň a míň.


Takže jsem si z toho vyvodila závěr, že takovým lidem, jako jsem já, opravdu velmi pomůže primárně srovnání kloubů a masáže pro uvolnění, následně pravidelná chůze pro udržení optimálního stavu, aby se vše nevracelo zpět a naopak udržovalo tak, jak má být..... prostě jak píšete na blogu a jak jste říkal. Vzhledem k tomu, že ještě úplně pravidelně nechodím, mám také možnost poznávat, jak je v tomto pravidelnost důležitá. Jak má tělo tendenci se při vynechání správného působení vracet do špatných zaběhnutých kolejí a znovu začít bolet. Ale tím vlastně upozorňovat na to, že je něco špatně. A je pak na každém z nás, jak nasloucháme a co pro sebe sama uděláme, jakou cestou se vydáme.... Děkuji za ukázání směru, vykročit musím sama.


 


Mějte se krásně a možná někdy znovu na viděnou :-)


 


S pozdravem Alžběta T…..


 


 


 


  


 


 


 

23.04.2010 17:03:35 | Autor: Jan Veselý


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se